Kapat

WordPress’te basit SEO ayarları

Anasayfa SEO WordPress’te basit SEO ayarları

Dünyanın en büyük alt yapısı olan Wp (WordPress) her geçen gün daha da büyüyerek ziyaretçilerinin beğenisi arttırıyor. WordPress’te basit seo ayarları web sitenizin alt yapısı Wp olduğu taktirde bir kaç kolay ipucu ile seo çalışmanızı yapmanız mümkün olacaktır. İşte ipuçları şu şekilde;

Anahtar Kelimeler

Wp içerisinde her içerik, resim ve medya için anahtar kelimeler belirlemeniz oldukça önemlidir. Çünkü bu anahtar kelimeler ile arama motorları sorgularında web sitenize ait resim ve medyalar sizin sitenizin linki ile görüntülenir. Bu saye de trafik sağlarsınız. (İçeriklerinize eklediğiniz anahtar kelimeler içerikleriniz ile örtüşmelidir.)

Eklentiler

Wp içerisinde birçok eklenti kullanılmaktadır. Bu eklentiler birçok kolaylığı beraberinde getirmektedir. Wp sistemi içerisinde seo amaçlı yüzlerce eklenti bulunmaktadır. Bu eklentileri yükleyerek web siteniz arama motorları tarafından gözde görülür bir değer görecektir.

Sosyal Medya Eklentileri

Seo sadece web sitesi içeriği ile değil bunların yanı sıra web sitenizin içeriklerinin sosyal medya paylaşılması da oldukça önemlidir. Basit bir eklenti ile her içeriğin içerisinde yazınızı sosyal medya içerisinde paylaş butonu gösterilecektir. Bunun yanı sıra Facebook yorum kutusu da eklenerek kullanıcıların yorum yapması sağlanabilir.

Güvenlik

Web sitelerinde güvenlik seo çalışmalarının dışında tutulmamalıdır. Çünkü eğer web siteniz sürekli bir şekilde spam saldırılara maruz kalırsa seo açısında da olumsuz etkilenir. Bu yüzden Wp sisteminize bir güvenlik eklentisi eklemelisiniz.

Nasıl Yüklenir?

WordPress sitenize eklenti yüklemek için yapmanız gerekler şu şekilde olacaktır;
1. Admin paneline giriş yapınız.
2. Sol tarafta yer alan menüden “Eklentiler” kısmına tıklayın.
3. Sisteminizde yüklü tüm eklentiler için “Yüklü Eklentiler” alanına tıklayabilirsiniz.
4. “Yeni Ekle” seçeneği ile binler ücretsiz şekilde yayınlanan eklenti çok basit bir onay ile aktif hala getirip kullanabilirsiniz.
5. Kendi ihtiyacını için bir eklenti üzerinde değişiklik yapmak istiyorsanız “Düzenleyici” alanına tıklamanız yeterli olacaktır.

Bunların yanı sıra seo ayarı yapmadan önce sistemde var olup olmadığını belirlemelisiniz. Aksi halde bir seo ayarının iki kez art arda yapılması sitenizi yoracağı gibi olumsuz bir etki yaratabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir