Kapat

Site Açarak Nasıl Para Kazanılır?

Anasayfa SEO Site Açarak Nasıl Para Kazanılır?

Site Açarak Nasıl Para Kazanılır?

İnternetten para kazanmanın birçok yolu vardır bunlardan bazıları çok kazandırırken bazıları da az kazandırır. Site açmak ise çok para kazandıran yöntemler arasındadır. Tabi ki doğru yapıldığı ve kaliteli ve zengin içeriklere sahip olduğu taktirde. Birçok insan site açmayı dükkan açmaya benzetir. Siteyi dükkan ürünleri de içerik olarak görürler. Bir dükkan vergi, kira çalışanı derken oldukça maliyetli bir hal alabilir bu yüzden site yavaş yavaş daha çok tercih edilenler arasına giriyor. Site açarak para kazanmak zor bir iş değildir. Özelikle Türkiye’de oldukça fazla olan nüfus sayısı ister istemez sitenin iş yapabileceğini gösterir.

Site Nasıl Kurulur?

Öncelikle bir site kurmak için site sahibinin hostinge ve domaine ihtiyacı vardır. Gerçek hayatla bağdaştırdığımızda hostinge dükkan, domaine de kira olur. Domain fiyatları Türkiye’de standarttır. Yıllık 20 TL ile domain ödenir. Hostinge fiyatları ise değişiklik göstermekle beraber ortalama olarak yıllık 60 TL gibi bir fiyatı olur. Hostinge ve domain işlerini hallettikten sonra sıra geldi sitenin türünü belirlemeye yani site ne üzerine olacak? Yemek mi? Giyim mi? Oyun mu? Site sahibi sitenin türünü belirler ve ardından içerik bulmaya gelinir. Önemli noktalardan biri sitenin zengin içerikli olmasıdır çünkü site ziyaretçilerinin birçoğu sitedeki içerik azlığını görüp sıkılıp siteden ayrılabilir. Buda kâr kaybına yol açar. Sitenizi kurduktan sonra yazılarınızda belirleyeceğiniz başlıklar google açısından önemlidir. Bu konu hakkında seo için uygun başlık nasıl belirlenir makaleme göz gezdirebilirsiniz.

Sitede Para Kazanmak

Site kuruldu zengin içerikler yüklendi sıra geldi para kazanmaya. Para kazanmak temelde basit bir iştir. Ziyaretçi başına para kazanırsınız ve kazandığınız miktarlar bu şekilde artar. Sitenin içeriği ve grafikler iyi olmalı ki gelen ziyaretçiler sıkılmamalı ve uzun süre durmalılar. Süre başına para alan sitelerde mevcut durumdadır. Yani para kazanmak zor değil internette.

Siteyi Yükseltmek

Asıl para kazanmanın kaynağıdır, internette yada her yerde her hangi bir şekilde bir topluluğu insanları bir yerde toplarsanız güç elde edersiniz. İnsanları kendi sitenizde toplamak demek sizin sitenize güç katar bununla beraber daha fazla para kazandırır. Google’da yükseltmek için öncelikli olarak Google siteleri nasıl bizlere sunuyor bu sıralamayı nasıl belirliyor bu konuda bir kaç bilgi edinmemizde yarar var. Bu konuda ayrıntılı bilgi için google sıralamayı neye göre belirliyor makaleme göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir