Kapat

Google Sıralamayı Neye Göre Belirliyor?

Anasayfa SEO Google Sıralamayı Neye Göre Belirliyor?

Google için seo artık algoritmanın ötesinde bir konudur. Çünkü geçmişte belli başlı bazı çalışmalar yapılarak Google algoritmalarını çözmek mümkündü. Günümüzde Google’nin hayata geçirdiği yenilikler ile artık sonu başı belli olmayan bir alan oldu. Google sıralamayı neye göre belirliyor? Google algoritması artık zor olmasıyla birlikte bu konuyu ana başlıklar halinde  incelenebilecek kısımlar mevcuttur. İş bunlar;

 Ziyaretçi Özellikleri

Google Algoritmaları; sitenize gelen ziyaretçilerin, siteniz içindeki davranışlarını oldukça önemser. Bunun içine organik ziyaretçileriniz olmalıdır. Bu organik ziyaretçilerinizin siteniz içerisinde uzun süre kalmalı ve çok sayıda sayfa ziyaret etmeli. Google sıralamalarında sitenize gelen ziyaretçiler ne kadar süre kalmışlar? Hangi sayfada ne kadar süre ne yaptıklarıda Google sıralama belirlemede önemli bir rol alıyor. Sadece Google değil, diğer arama motorları botları da sitenizin seo açısından olumlu göstergeler barındırdığını fark edecektir.

 Site Yaşı

Google sıralama belirleme konusunda site alan adınızın ne zamandır kullanıldığı ve kaç yıllık satın aldığınız önemli bir rol alıyor. Çünkü bir web sitesi ne kadar süre varlığını iyi bir şekilde sürdürüyorsa bu o sitenin başarılı ve elverişli bir site olduğunu göstermektedir. Bunun için alan adı belirlenirken uzun vadeli düşünülmesinde fayda vardır.

 Kelime Uyumu

Seo açısından önemli olan bir başka konu da siteniz içerisinde yer alan kelimelerdir. Çünkü eğer moda tasarımı ile ilgili bir web siteniz varsa ve siz belli aralıklar ile otomotiv ve mobilya ile ilgili içerikler ürettiğiniz taktirde hedeflediğiniz kelimelerin yoğunluğu genel itibari azılacaktır. Google Algoritması sizin disiplinli ve sistemli çalışmanızı ister.

 Görsel Medya İçerikleri

Siteniz içerisinde sadece metinsel içerikler olmamalı. Google Algoritması siteniz içerisinde yer alan video, resim ve gif’lere oldukça değer vermektedir. Bunlar sitenizin son trendleri takip ederek güncel içerikler paylaştığınızı gösterir. Bu sayede hem seo değerinizi yükseltir hem de arama motorlarında ki sıralamanızı yükseltirsiniz.

Bunların yanı sıra özgün, kaliteli ve uzun içeriklerde Google algoritmalarını etkileyen bir diğer önemli sebeplerden bazılarıdır. Google kendisini ve algoritmalarını sürekli güncelleyen ve yenileyen bir kurumdur. Bu yüzden sürekli bu alanlarda değişiklik olması olasıdır.

“Google Sıralamayı Neye Göre Belirliyor?” üzerine 1 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir