Kapat

EBA Nedir, Nasıl Kullanılır?

Anasayfa İnternet EBA Nedir, Nasıl Kullanılır?

EBA Nedir, Nasıl Kullanılır?

Eba nedir ve nasıl kullanılır? Eğitim Bilişim Ağı (EBA) Eğitimi daha da ileriye sanal dünyaya taşımak isteyen EBA Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından her Bireyin kullanımına ücretsiz bir şekilde sunmasını sağlamaktadır.

EBA Nedir?

Eğitim yaşamın temel yapıtaşlarından biridir. EBA eğitimi okullarla, sınıflarla sınırlandırmayı ortadan kaldırıyor ve zaman, mekân ayırt etmeden her yerde her zaman eğitim görülmesini kolaylaştırıyor.

EBA Projesinin Amacı;

Sürekli gelişen teknoloji her alanda kendini gösteriyor; sağlık, bilişim, ticaret ve son olarak eğitim kurumlarında gelişen teknolojiyle karşılaşmaktayız. Fatih projesi kapsamında bulunan Eğitim Bilişim Ağı(EBA) gelişen teknolojiyi eğitimle entegre etmeyi başaran en başarılı projelerden biridir.

Gelişen teknolojiyle beraber artık insanlar geçmişe kıyasla bilgiyi ansiklopedilerde değil internet servislerinde aramaktadır ve Bilgiye ulaşmanın en kolay yolu olan Eğitim Bilişim Ağı(EBA) bilgiyi deneyimli öğretmen ve profesör kadrosuyla bizlere aktarmaktadır.

EBA Nasıl Kullanılır?

EBA sistemini daha etkili kullanmak için öncelikle giriş yapmanız gerekmektedir.

Size uygun olan giriş seçeneğini seçerek giriş yapabilirsiniz.

EBA’nın Ana Sayfa İçerikleri

İlk önce EBA’nın üst menüsünü inceleyelim Üst menüde; EBA ders, içerik, yarışma, uygulamalar, EBA Radyo, EBA Dosya, E-KURS ve uzaktan eğitim bölümleri bulunuyor.

EBA Ders;

EBA Ders sizin eğitim seviyenize göre sınıfınıza göre size daha iyi bir eğitim sunmayı amaçlar. Ayrıca EBA Ders duvarınızda öğretmenlerinizle ve arkadaşlarınızla ders içeriği paylaşabileceğiniz bir platform da bulunmaktadır.

DERSLER Kısmında üç bölüm bulunmaktadır; Konular, Sınavlar, Çalışmalarım

Bunlardan istediğinizi seçerek eğitiminizi almaya başlayabilirsiniz.

İçerik;

EBA sistemi çok zengin bir projedir ve içerisinde her türlü kaynak ve bilgi yer almaktadır. İçerik bölümünde; Haber, Video, Görsel, Ses, Kitap, Dergi ve Doküman adlı birçok bölüm bulunmaktadır hemen buralara girip keşfetmeye başlayabilirsiniz.

EBA Yarışma

EBA yarışma sosyalleşmeyi daha da aktif hale getiren eğlenceli bir platformdur hemen girip inceleyebilirsiniz. İsterseniz öğretmeninize başvurup yarışmaya da katılabilirsiniz.

Uygulamalar

EBA uygulamalar platformunda bir sürü uygulama bulunmaktadır. İngilizce öğrenme, matematik araçları ve fizik sözlüğü gibi çeşitli uygulamalar bulunmaktadır.

EBA RADYO;

Şu anda pek aktif olmayan, şimdilik sadece test yayını yapan EBA radyo ileride daha da gelişecektir.

EBA Dosya Uygulaması;

EBA dosya uygulaması size 1 GB’lık bir dosya içerik alanı sunuyor ve siz bu 1 GB’lık alanı istediğiniz dosya türü ile doldurabiliyorsunuz.

E-KURS;

E-KURS sistemi size özel bir sistemdir bu sistemle hafta sonları okullardan ders alabilmektesiniz.

EBA amaçlarını böyle açıklamıştır.‘’ Bütün bu özellikleriyle EBA; FATİH Projesinin en temel amacı olan ‘’eğitimde fırsat eşitliği’’ ilkesini sağlamaya devam edecektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir