Kapat

Beyninizi Hackleyebilen 5 Teknoloji

Anasayfa Güvenlik Beyninizi Hackleyebilen 5 Teknoloji

Beyin daha çok karmaşık yapısıyla bilindiği üstüne girmesi ve keşfetmesi çok zor bir organımızdır. Lakin bu durum insanları durmasına engel değil, insanoğlu merakı dolayısıyla imkansızı başarmayı ister. Günümüzde bazı bilim insanları bu konuda çağ atlamış insanlardır. Beyne hükmetmeye çalışan bu insanların yaptığı bazı projelere göz atacağız.

  1. Neuralink

Deha insanların toplandığı Silikon Vadisi’nin atılımcı bireyi Elon Musk bilgisayar ile beynin mucizevi yapısını birleştirmeyi başaran bilim adamlarından biridir Bilim adamı Musk bu konuda birçok atılımda bulunmuş olup şirketinin adını duyurmuştur. Hatta Iron Man filminin gerçekliğini dile getirmiştir.

  1. Darpa’nın Sam sensörleri iş başında

Açılımı savunma ileri araştırma projeleri ajansı olan bu kurum Amerika ordusunun elindedir ve bu kurum travmatik hasarların tespitinde ve onarılmasında görev alan bir kurumdur. Amerika ordusuna hizmet etmek için kurulmuştur.

  1. Musa Beyin bandı

Giyilebilir bir teknoloji olan bu bant EEG çevirici olarak bilinir bu beyin bandı EEG sinyallerini okuyup beynin öğrenmesine olanak tanır. Bu bant stres ile başa çıkmanızı sağlayabilecek kapasitededir ve bu bant iOS, Android işletim sistemlerinde kullanılabilmesi ile çok sık karşımıza çıkan bir teknolojidir.

  1. Emotive

Matris’teki gibi düşünce gücüyle hareket etmeyi kim istemez ki. Bu teknoloji düşünce gücüyle çalışan bir teknoloji olup daha çok psikolojik ve fizyolojik rahatsızlıkların tedavisinde kullanılmak amaçlı oluşturulmuş ve kişilerin rahatlatmak için tasarlanmıştır.

  1. İlaçlar

Bu bahsettiğimiz ilaçlar bildiğimiz ilaçlar değildir. Bu ilaçlar daha çok beyin dopingi olarak bilinen özel olarak üretilen ve FDA tarafından çok çok az bir kısmının izni olan ve reçete ile satılan ilaçlardır. Daha çok hafıza sorunları yaşayan insanlara verilen bu ilaçlar doktor kontrolünde kullanılır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir